top of page

Apartmány ve Vodičkově ulici -  retro s rodinnou atmosférou. 
„I na cestách jako doma.“

Nemám moc ráda uniformitu většiny hotelů. Vždycky jsem si proto přála někomu navrhnout prostory na pronájem, kde by se hosté cítili víc jako doma.

 

Tento sen se mi splnil při spolupráci s majitelem několika bytů k pronajímání v centru Prahy. Na začátku jsme začali zútulňováním již zařízených bytů, se kterými si nevěděl rady.

 

Tento apartmán je tedy první, který vznikl zcela nově a to rozdělením jednoho většího bytu na dvě samostatné jednotky. Díky skvělé stavební firmě se podařilo vyřešit nové technické zázemí jako přípojky na vodu a odpady pro umístnění kuchyně a toalety. Všechny byty jsme ladili s nádechem retra, které se majiteli moc líbí a je jakýmsi jednotícím prvkem. Pro zachování větší autenticity
i z hlediska úspory financí, jsem použila maximum původních prvků, jako jsou dřevěné parkety a zbylé dvoukřídlé dveře, typické pro prvorepublikové byty. Kuchyňská linka a zařizovací předměty jsou naopak zcela moderní. Teplo v apartmánu zajistily příjemné barvy, které prostor zútulňují, ale i radiátory v netypické zlaté barvě. Po předchozím nájemci nám zbylo pár kousků nádobí, svítidla, skříňka šicího stroje, nástěnná police a zrcadlo,  které jsem také neváhala použít. Pohodlí hostů je prioritou, takže jsem ráda, že majitel nešetřil na kvalitní posteli i rozkládací pohovce od českého výrobce a textiliích na okna.  Křesílka v retro stylu 30. let jsme nechali nově očalounit.

 

Apartmán je tak skvělou ukázkou, že správným poměrem nového a staršího se dá vytvořit velmi nadčasový, moderní a útulný interiér.

O_Vodickova6.jpg
VODICKOVA 11 foto 9.jpg
VODICKOVA 11 foto 8.jpg
VODICKOVA 11 foto 10.jpg
bottom of page